Jeśli chodzi o dzielnicę Pawłów to nigdy nie była mi jakoś specjalnie bliska, bywam tam jedynie zaopatrując się w jakiś nowy staroć w lokalnym sklepie z antykami, bądź podczas wizyty u dobrej znajomej również genealogią zainteresowanej. Dokument ten - Ausweis der Deutschen Volksliste określał grupę do jakiej należał jej posiadacz w tym wypadku Alois S. z Paulsdorfu ( Pawłów ) posiadał II grupę narodowościową, co ciekawe nie znalazłoby to mojego zainteresowania, jednak Alois ten pojął za żonę kobietę z Makoszów. Przez długi okres życia mieszkał w Makoszowach i to tam otrzymałem ten dokument.
Nie propaguję żadnej formy nazizmu, dokument ten publikuję w ramach zachowania lokalnej historii oraz w celach kolekcjonerskich.
Historia dzielnicy Zabrza, a niegdyś odrębnej wsi Makoszowy (niem. Makoschau) - pisana życiem codziennym, pracą oraz problemami ówczesnych mieszkańców. Tematy poruszane w postach mogą dotyczyć również ościennych miejscowości tj. Przyszowice, Gierałtowice, Kończyce, Pawłów itd. Zdjęcia oraz teksty są własnością autora lub zostały użyczone za zgodą właścicieli. Administrator nie zgadza się na dalsze rozpowszechnianie zdjęć bez jego wyraźnej zgody.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Pieczęć towarzystwa śpiewu Cecylia
Pieczęć z 1928 r.
-
Restauracja Kontnego i budynek nowej szkoły w Makoszowach. Makoszowskie dzieci przed powstaniem szkoły w ich wsi uc...
-
Fritz Eckert na tle kopalni Makoszowy w 1925 r. Podwójnie historyczna fotografia. W tle obecnie rozbierane szyby kopalni Makoszowy. Wie...
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz